Radosno.pl od 2003 r. - Wesela - Imprezy firmowe - Wycieczki szkolne - Pobyty rodzinne

  • radosno_zima.jpg
  • laka.jpg
  • chmury.jpg
  • panorama.jpg
  • zachod.jpg
  • bawlany.jpg
  • las.jpg

Sport i rekreacja

Letnie atrakcje

Paralotnie, motolotnie, lotnie

Szybowisko położone jest "tuż za górką", na południowych stokach Gór Suchych. Zbocza o wystawie południowej i łagodnym przedpolu zapewniają wiele dni lotnych w ciągu całego roku. Można spotkać pilotów z całej Polski oraz Czech i Niemiec. Starty lotni i paralotni odbywają się przy pomocy wyciągarki stacjonarnej (holuje ona paralotniarzy i lotniarzy z płaskiego terenu na wysokość 400 do 600 metrów). Możliwe są loty dwuosobowe motolotnią z instruktorem.
Więcej o możliwości lotów w Sokołowsku dowiesz się na stronie www.flyadventure.pl 

 

Szlaki i trasy piesze:

Przełęcz Trzech Dolin - Sokołowsko - Lesista Wielka - Grzędy (Główny Szlak Sudecki)
Przełęcz Trzech Dolin - Sokołowsko - Stożek Wielki - Unisław Śląski
Przełęcz Trzech Dolin - Sokołowsko - Unisław Śląski
Przełęcz Trzech Dolin - Sokołowsko - Mieroszów
Szlak dojściowy do Szlaku Granicznego
Szlak Graniczny

Oprócz oznakowanych szlaków turystycznych wokół Sokołowska można odbyć wiele interesujących wycieczek starymi szlakami spacerowymi przygotowanymi dla kuracjuszy przez dr Brehmera.
Sudecka Setka czyli Nocny Maraton Górski to coś dla najtwardszych. Odbywa się cyklicznie od kilku lat i przebiega najtrudniejszymi szlakami Gór Kamiennych.

Szlaki i trasy rowerowe

W Sokołowsku wielokrotnie odbywały się masowe imprezy rowerowe. Na potrzeby wyścigów kolarstwa górskiego oznaczone zostały trasy wokół Sokołowska. Znakomicie przygotowane są szlaki rowerowe z Andrzejówki w stronę Głuszycy oraz szlaki do Chełmska, Krzeszowa i Głazów Krasnoludków.
Dla naszych gości oferujemy wypożyczalnię rowerów.

KAPIELISKA - AQUAZDRÓJ Wałbrzych ( całoroczne) Baseny  w Mezimesti latem 

KRĘGLE , ŚCIANKA WSPINACZKOWA, STRZELNICA SPORTOWA i inne atrakcje w centrum rozrywki WALZEL.CZ

Nordic Walkig 

Wokół Sokołowska przygotowane i oznakowane zostały trasy Nordic Walking, prowadzące łagodnie do ciekawych punktów widokowych. W 2012 roku odbyła się II edycja festiwalu Nordic Walking w której wzięło udział kilkaset osób.   

Extreme

W oparciu o znakomite warunki terenowe oraz doświadczenie naszych instruktorów organizujemy również gry terenowe, biegi patrolowe, rozgrywki w paintballa czy zjazdy na linach. 

 Zimowe szaleństwo

Tradycja

Już w XIX w. Kuracjusze szusowali na pobliskich stokach. W okresie międzywojennym w Sokołowsku powstał znany ośrodek sportów zimowych i tutaj między innymi szkoliła się niemiecka kadra olimpijska. Powstały w tym czasie trasy zjazdowe, skocznia narciarska, tor saneczkowy oraz strzelnica dla biathlonistów. Po wojnie przez wiele lat trenowali tu zawodnicy klubów górniczych. Z Sokołowska wywodzi się wielu medalistów i trenerów, narciarstwa biegowego oraz biathlonu. Na pobliskiej Andrzejówce odbywa się słynny Bieg Gwarków gdzie startuje co roku kilkuset zawodników.

Trasy biegowe

Trasy i szlaki wokół Sokołowska oraz Andrzejówki znakomicie nadają się do uprawiania narciarstwa. Są bardzo zróżnicowane i poprowadzone malowniczymi terenami. Trasy przygotowywane i utrzymywane są te wokół Sokołowska, oraz wokół Andrzejówki.

 

Wyciągi narciarskie

• Andrzejówka (3 km): trzy wyciągi o dł. 300 - 500m
• Teplice w Czechach (15 km): wyciąg o dł. 600m
• Dzikowiec  (10 km) krzesełkowy dł. 800 m  

Instruktorzy Narciarstwa Biegowego i Zjazdowego

Szkoła Narciarska "FUN". Kontakt: Tel. (74) 84 51 146 , 601 376 374, 692 250 857

 

 

Copyright © 2012 Radosno
Projekt: JJ
Wdrożenie: filanet.pl